NC OAZA Kladno povinné roušky
Platnost: Rozhovor

Když kamkoliv přijde, strhne na sebe pozornost. Je to chlap jako hora, který nešetří vtípky. Rodilý Pražák Pavel „Hakim“ Majer (44) zakotvil na Kladně a stal se tu jednoznačně nejvýraznější osobností bojových sportů. Mistr světa a Evropy, držitel nespočtu prestižních trofejí a vydřených vítězství má u nás v OAZE konečně slušné zázemí pro svůj HAKIM GYM, přeloženo laikům – plnohodnotný sportovní klub s mládežnickou základnou, který už vychoval řádku úspěšných bojovníků.

Říká se, že Kladno je vyhlášenou destinací bojových sportů. Čím to?

Protože jsem se do Kladna přistěhoval, to je jasný. (smích) Byla tu už dříve SKS arena, ale začal jsem tady s thai boxem a K1 [disciplíny kontaktních bojových sportů, pozn. redakce], pořádám Noci válečníků, které se tu setkaly s velkým úspěchem a dohromady už jich bylo 17. Nyní jde všechno dopředu a vznikly tu další školy. A zatímco dříve byla top disciplínou K1, teď kraluje MMA, kde se zápasí i na zemi.

Co prozradíte o vaší nové tělocvičně v OAZE?

Cítili jsme potřebu přesunout se ze starých prostor, které byly už nevyhovující. Ve starém gymu jsme například měli společné sprchy, kde se sprchovali holky a kluci najednou. I když to vlastně nikomu moc nevadilo… (smích)

Není úplně poznat, jestli si děláte legraci…

Ba ne, žertuji, sprchovali jsme se samozřejmě zvlášť. Ale zpět k otázce – NC OAZA nám tady vytvořilo super podmínky splňující všechny moderní standardy, je tu nesrovnatelně lepší zázemí, mnohem větší tělocvična, bar, pánské i dámské šatny a sociální zařízení včetně samostatných pro invalidy.

Invalidé také dělají bojové sporty?

Ano, například na Noci válečníků jsme měli box vozíčkářů a mělo to obrovský úspěch. Jsou u sebe přisazení napevno a dávají si slušné pumelice. Je super, že i lidé na vozíčku se můžou věnovat třeba tomu boxu a něco takového dělat.

Na Nocích válečníků jsme viděli i rytíře, kteří zápasili s opravdovými meči a v brněních. Bylo to jen na oko, nebo doopravdy?

To je na ostro, žádné divadelní představení! Kdo to vidí naživo, je z toho nadšený, protože tam z mečů a štítů létají jiskry a jsou to opravdové rány.

A nejsou z téhle disciplíny nějaká ošklivá zranění?

No já myslím, že určitě jo. (smích)

Česko zažívá vlny covidových omezení, máte přesto v hlavě další akce pro veřejnost?

Při všech těch vládních omezeních spíš přemýšlím o akcích pro menší publikum tady v OAZE, která je na to perfektní. Už se tady udělala MMAsters League a na to, za jak krátkou dobu se to dalo dohromady, šlo o absolutně špičkovou úroveň. A mohl jsem být spokojený i s výsledky – náš gym tam měl dva zástupce a oba vítězné.

Kdy jste naposledy zápasil? Lákal by vás návrat do ringu?

Poslední zápas jsem měl před 11 lety v ruské Kazani. Návrat by mě lákal, ale nemám tak super zdraví, aby mi dovolilo zápasit. V normálním životě mě nic neomezuje, ale na zápasení to bohužel není.

Kde všude jste zápasil?

Když to co nejrychleji vyjmenuji, tak v Evropě jsem nezápasil jen v Portugalsku a ve Finsku. Pak v americkém Las Vegas v hotelu Bellagio, kde mají asi deset křižíkových fontán vedle sebe… Bouchal jsem v Japonsku, Thajsku a v Rusku. Jenže jsem z toho světa kromě zápasů nic moc nestihl. Z letiště na tiskovku, pak na hotel, na zápas a letělo se nazpátek.

A kde je nejlepší publikum?

Japonci jsou číslo jedna. Jestli si ještě vzpomenete na euforii kolem chlapecké kapely Lunetic, tak takovou slávu jsme v Japonsku zažívali my zápasníci. Každý se s námi chtěl fotit a zastavovali nás na ulici. A skvělí diváci byli v italské Bologni, asi se cítí jako nástupci antické římské říše, protože dokonce ukazovali palec nahoru a dolů jako v Koloseu. Super atmosféra.

Jak máte staré dcerky? Lepší „ochranku“ před nápadníky asi jen tak žádná holka nemá…

Gábině je 10 a Karolínce 12 let. S ostatními tatínky jsme si o tom povídali, že se z toho jednou možná zblázníme. Postupem času si zvykám, s holkami máme kamarádský vztah. To je, jako když přijdeš poprvé na thai box a bojíš se, že tě hned na prvním tréninku seřežou. Ale tak to nefunguje, je to o postupných krocích a pozvolném tréninku. (úsměv)

A na závěr – jak reaguje okolí, když si obr jako vy doslovně objedná „kafíčko s medíčkem“?

Možná překvapeně, ale spoustu lidí už jsem to pít naučil. Kdo to vyzkouší, nechce jinak. Dejte to jako tip do Dream Café, v nabídce by to určitě mělo úspěch.

Chceš se stát bojovníkem?

Hakim gym

Nebo se chceš jen zapotit a naučit se nové bojové i tréninkové techniky? Vítáni jsou mladí, staří, kluci i holky. Sportovní klub Hakim gym Kladno tě uvítá v nové, moderní tělocvičně v NC OAZA. Postarají se o tebe profesionální trenéři v čele s Pavlem Hakimem Majerem.

Podrobnosti na webu www.hakimgym.cz

Obchody a služby všechny